#7 R-odzinnie

01

„ R – osiemnasta litera alfabetu łacińskiego i dwudziesta trzecia alfabetu polskiego „W danym języku zwykle oznacza spółgłoskę rotyczną.”

02

R – sięgnij do portfela po dodatkową gotówkę. Szczególnie podczas miłej rozmowy ze specjalistą ds. sprzedaży w salonie Volkswagena. „Perfectline R-Style” lub po prostu „R”. Czym krótsza końcówka nazwy modelu tym portfel robi się lżejszy.

03

Ale sądzę, że warto.
Szczególnie, jeśli Twoja rodzina (jak 50% Polaków) nie uznaje innych marek, niż Volkswagen. Tobie nie chce się kłócić z wujkiem Juzkiem przy zbliżającym się, wielkanocnym stole – „Czemu kupiłeś psującą się Włoszkę, a nie porządnego Niemca?”. Cenisz sobie dobre relacje rodzinne lub po prostu lenistwo zwycięża nad chęcią wyrażenia własnego zdania. W takim wypadku wybór Scirocco wydaje się wprost idealny! Tym bardziej ze znaczkiem „R” – który odróżni go dziesiątek innych VW na Polskich drogach.

04

Bo mówią, że w Polsce jeździ więcej VW, niż Niemcy wyprodukowali. Przesyt tymi autami jest wielki jak ego niektórych ich właścicieli. W rodzinie ojciec jeździ pięknym Passatem, matka Touranem, synek Golfem, córka Polo – ale gdy brat kupi nowego Golfa, córeczka dostanie Golfa po braciszku. Polo damy babci. A drugi dziadek – ten co to mu się powodzi, co ma firmę – właśnie kupił „wypasionego” Touarega. (nie mylić z Touranem matki). I ta ciotka z Beetlem. Ta taka „na Topie” – jak to teraz młodzież mówi…

A gdzie w tym wszystkim jest nasze Scirocco? Na szczęście trochę obok.

05

Pozytywnie wyróżnia się z rodziny. Wygląd i prezencja. Jest indywidualistą i ma jakby inne aspiracje, niż reszta krewnych. Zdaje się, że chciałby czegoś więcej. Chciałby zaglądać za horyzont.

06

Jednocześnie nie zrywa kontaktu z bliskimi. Nie pluje babci do kawy, nie spóźnia się na uroczystości pogrzebowe. Zawsze modniej ubrany i wyróżniający się na rodzinnym zdjęciu.

07

08

09

10

Mimo, że fanem VW nie jestem ani nigdy nie byłem, ten styl i linia nadwozia naprawdę mi się podoba! I bez względu na to, że jest to jedynie R-line, a nie pełna R-ka. 180 KM, a nie 280KM.
Ponadto znów przypomniałem sobie jak sympatyczną skrzynią jest stara, dobra DSG…

11

12

13

We wnętrzu wszystkie oszukane emblematy „R” przypominają o agresywności topowego modelu. W przedniej atrapie jedynie wyraz „line”, niczym aneks z gwiazdką pisany drobnym druczkiem, zdradza 180KM.

14

Ale dumne „R” jest! Może inni nie zauważą, gdy pojawię się tym Scirocco na dość wyszukanym, całkiem niebanalnym spocie…

15

16

17

Spocie mocnych HotHatch’y, organizowanym przez Facebookową grupę osób zrzeszających właścicieli modeli R:

18

19

W piątek o 20:00, na podziemnym parkingu galerii handlowej na gdańskim Przymorzu stawiło się w sumie 18 mocnych aut z grupy VAG. W tym aż 14 topowych Golfów R. W sumie około 6000 KM. Również tych mniej i mocniej modyfikowanych.

20

21

22

A wśród nich nasze Scirocco, które dzielnie wyróżniało się dyskusyjną okleiną dealerską i przede wszystkim faktem, że było jedynym Scirocco. Zatem można być oryginalnym w totalnie fabrycznym VW! Sukces!

23

24

25

26

Kolor niebieski, najmodniejszy w zeszłym sezonie, jest nadal obłędny.

I mimo, że na ulicach bardzo się wyróżnia…

27

… w takim towarzystwie stał się nieco mainstreamowy.

28

29

30

31

Wydaje się, że emblemat „R” jest czymś równie magicznym, co „GTI”… A może nawet i bardziej, bo przede wszystkim finansowo izoluje te auta od pospolitych, kiczowatych Golfiarzy. Ani jedno auto nie miało zbędnych lotek czy tekturowych spojlerów. W głośnikach żadnego z aut uczestników nie było słychać głośnego Disco Polo, a i Dżesik biegających w miniówkach brak. Moje postrzeganie VAG grupy uległo obrotowi o 180 stopni, a główne stereotypy posypały się jak domek z ciężkich, kamiennych kart.

32

W takim towarzystwie nocny, piątkowy przelot przez 3city…

33

34

… niczym urealnienie obrazków z najlepszych części NFS. Dzieciństwo. Łezka w oku.

35

36

37

38

39

40

41

Zresztą VW bardzo często pojawiały w grach się jako pierwszy stopień na drodze do topowych Lamborghini, Porsche czy Astonów.  W prawdziwym życiu chyba też coś w tym jest…

42

by T.S.

www.facebook.com/roadflavor                                             www.instagram.com/roadflavor