#61 Maestro. Tryb: Comfort

Jasna skóra, polerowane drewno, tylny fotel rozłożony w pozycji leżącej. Są auta, w których heavy metal, techno czy hardbass nie brzmią najlepiej. We wnętrzu panuje spokój i dystyngowana atmosfera, która przenosi się również na kierowcę i jego styl jazdy. Nawet jeśli bez wahania wykorzystujemy potencjał mocnego silnika i nie oszczędzamy pracy prędkościomierzowi, to i tak robimy to z gracją i pełną płynnością. W Lexusie inaczej po prostu nie przystoi.

Co wtedy wpada w ucho najlepiej?

Jedną z naszych propozycji są dźwięki komponowane przez Łukasza Stachurko – znanego jako Sonar Soul współtwórcy duetu RYSY. Mającego na swoim koncie wiele utworów z gatunku muzyki elektronicznej okraszonych nastrojowymi wokalami. Jego dźwięki idealnie sprawdzają się podczas długich tras we wnętrzu komfortowych aut takich jak LS500h. Co osobiście miałem okazję sprawdzić zaraz po premierze płyty „Torino” zespołu SONAR. Jest to najnowszy projekt muzyczny Łukasza, któremu głosu udziela Lena Osińska. Następnego dnia ten krążek towarzyszył mi w aucie podczas całej samotnej trasy nad polskie morze. Od początku do końca, niezmiennie. Pięknie wkręcając się w klimat drogi. Właśnie wtedy stwierdziłem, że dobrze byłoby mieć ich nie tylko w głośnikach, ale także fizycznie na fotelach obok…

Bo może to nie przypadek, że ta muzyka tak dobrze brzmi w samochodzie?
Może właśnie odwrotnie… Może ta muzyka jest podświadomie inspirowana motoryzacją?

Lexus IS z teledysku do „Świateł Miast” to prywatne auto Łukasza. Dzięki tej japońskiej niezawodności mógł on (zapakowany w cały sprzęt do tworzenia muzyki) dotrzeć do Turynu, by wspólnie z Leną nagrać nową płytę. Motyw podróży jest na tym albumie niezwykle słyszalny. Sama okładka również jest bardzo motoryzacyjna. Namalowane na płótnie BMW E39 autorstwa Zbioka Czajkowskiego to reprodukcja fotografii dokumentującej prawdziwe zdarzenie, które miało miejsce w Mielnie w 2016 roku. Takie samo auto występuję również w teledysku do Hidden Garden.


Płyty Torino możecie posłuchać TUTAJ:

Motoryzacja bez wątpienia jest tłem także do ich twórczości. Właśnie dlatego wybieramy nowego LS500h, który idealnie sprawdza się w roli prywatnej sali koncertowej oraz staje się naturalnym tłem do naszej szybkiej sesji zdjęciowej.

ROADFLAVOR by T.S