#57 Gwiazda teledysków

Siema, poznajcie Matiego. Mati jest uśmiechnięty. Mati komponuje muzykę i tworzy grafikę.

Spójnik „i” jest tu słowem kluczem. Od zespołu Kumka Olik oraz duetu Małe Miasta, aż po okładki płyt Happysad i Wojtka Mazolewskiego. W jego życiu nuty i pakiet programów Adobe przeplatają się tworząc jedno ciało. Ciało żółwia Franklina w czapce z daszkiem. O tym wszystkim możecie przeczytać w internetowych wywiadach, ale w życiu tej postaci jest jeszcze jeden detal. On interesuje nas szczególnie…

Motyw motoryzacji, a szczególnie pewnej trójramiennej gwiazdy. Coś, co pojawia się we wszystkich gałęziach twórczości Mateusza.

W związku z tym wsadziliśmy jego czapkę z daszkiem nie tylko w głośniki nowej E-klasy Coupe, a także na nasz prawy fotel. Po to, aby wspólnie odwiedzić rodzinne Mogilno k. Poznania…

Gdzie w garażu czeka na nas pewna niespodzianka.

Klasyczna E-klasa w nadwoziu Coupe. Prywatne C124 należące do Matiego. Nieustannie pojawiające się w jego teledyskach, image’u i twórczości graficznej. Idealny przykład artystycznej całości, która tworzona jest przez człowieka i maszynę. Wyprowadźmy ją na wczesnowiosenny, nocny spacer.

Muzyka, grafika, fotografia i motoryzacja łączą to, co mają najlepsze. To wszystko można znaleźć w u Matiego HOLAKa.

Dobry ziomek. Stworzy muzykę, napisze tekst, zaśpiewa i do tego jeszcze auto umyje… Nawet nieswoje.

Nowa E400 Coupe i jej prapradziadek. Starzyzna inspiruje do tworzenia muzyki, a młodzież odtwarza ją w swoim wnętrzu na świetnej jakości, nowoczesnym systemie nagłośnienia. Wszystko ma swój początek i skutek. Dokładnie tak jak auta z trójramienną gwiazdą. Nowe wywodzi się z inspiracji starym.

(Seria plakatów promujących koncerty Holaka w różnych miastach Polski – oczywiście grafiki autorstwa samego Matiego)

 

I tak się złożyło, że po serii solowego grania przyszła pora na kolejną płytę pod wspólnym szyldem Małych Miast. Dzień sesji zdjęciowej był dniem premiery tego krążka. Plecy Pomników – serdecznie polecamy do odsłuchu w każdym Mercedesie (i nie tylko).

ROADFLAVOR by T.S.