#36 Przez mgłę

Podczas gdy normalni ludzie w czasie mgły starają się wrócić do domu jak najkrótszą drogą, bo zważywszy na podwyższone ryzyko wypadku, nie czują się bezpiecznie… My wprost z salonu Zdunek Premium zgarniamy kluczyk do najnowszej X6 i udajemy się na wieczorne poszukiwania żuławskich, wczesnowiosennych mgieł.

Wieczorne niebo w odcieniu Space Gray zlewa się z identycznym kolorem lakieru naszego BMW. Jednocześnie zwiastując nocne zejście tej lepkiej szarości ku ziemi, aktualnie zawieszonej na niebie. Do tego momentu głównym atutem tegoż auta nie są komfort, wygoda czy prestiż samej marki. W tym momencie najważniejszą staje się cecha, dzięki której możemy czuć się komfortowo i wygodnie. Cecha, bez której BMW nie mogłoby być marką prestiżową… Bezpieczeństwo.

Gdy autostradę i lokalne drogi spowija mrok lub mgła, jadąc nawet najmocniejszym autem, kontynuujemy podróż z taką samą prędkością nie dzięki mocnemu silnikowi, a właśnie dzięki zaawansowanym reflektorom.

To one dają nam podstawę do zachowania prędkości – perfekcyjną widzialność każdego szczegółu drogi i pobocza. Dopiero wtedy, gdy widzimy wszystko jak za dnia, możemy podróżować tak samo bez względu na porę. Szybko i bezpiecznie wracamy do domu o 03:00 w nocy z aparatem pełnym materiału.

Podziękowania dla salonu BMW Zdunek za udostępnienie auta do zdjęć!

by T.S.