#18 The Bay

 

01

Jednym z bardziej frustrujących przekonań wśród naszych rodaków jest panująca ogólnie opinia, że w Polsce nie ma fajnych, ładnych, fancy miejsc/widoków i aby zapełnić swoje konto na Instagramie odpowiednią ilością foto-treści, konieczny jest wyjazd na południe Europy albo do USA. Tumblr Girls, Jemerced Style.

02

03

Niestety wiadomo, że Polska cierpi na syndrom nadmorskiej, kurortowej brzydoty by Władysławowo, Ustka czy Łeba. W takich miejscach kebab goni gofry, przyplażowy handel rozkwita asortymentem bujniejszym niż Carrefour, a przyjezdne cyrki kolorowymi banerami biją się o klientów z miejscowymi Januszami biznesu i ich elektrycznymi kolejkami, maszynami do gier i cymbergajami. Takie miejsca najlepiej omijać szerokim łukiem. Spakować się i pojeździć w poszukiwaniu mniejszych, ale o wiele piękniejszych lokalizacji i krajobrazów.

04

05

Krajobrazów, które odbiegają od tego, co w Polsce powszechnie nudne i znane.

06

07

08

Które w gorące dni, chłodzącą tak samo dobrze jak czterostrefowa klimatyzacja i wentylowane fotele w nowej Q7.

09

10

Lub takie, które bardziej wprowadzają w skalną estetykę środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, niż przywodzą na myśl nasze polskie, znajome Pomorze.

11

12

13

14

Tym bardziej, gdy nagle zza prawie pionowej ściany Mrzezińskiej Żwirowni parami i czwórkami wyłaniają się wojskowe helikoptery, które w ramach tegorocznych ćwiczeń NATO, kierują się na pobliskie lotnisko wojskowe Gdynia-Babie Doły.

15

16

W zestawieniu z największym SUVem Audi i otaczającym krajobrazem stwarzają dość niecodzienne wrażenie.

17

18

19

Zaledwie 20km od Trójmiasta.

20

21

Audi Q7 swoją wygodą rozleniwia bardzo mocno. Pożerając Cheeseburgera z MacDrive’a, przy włączonych dziesiątkach asystentów jazdy, aktywnych tempomatach, stabilizatorach pasa ruchu, etc, pojawia się nieodparta chęć puszczenia wszystkiego i podziwiania malowniczego brzegu zatoki Puckiej, który pojawia się tuż obok, okalając szosę. Dziwne to uczucie, gdy auto samo porusza kierownicą, starając się poprawiać mnie samego. Tylko raz na jakiś czas upominając kierowcę, aby też łaskawie złapał za kierownicę.

22

23

Natomiast „hala bagażnikowa”, do której prowadzi ogromny, otwierany do góry właz klapy tylnej, świetnie sprawdza się jako punkt widokowy do podziwiania tafli spokojnej, wieczornej wody mieniącej się w zachodzącym słońcu.

24

25

W kolejnych wydaniach tego dwutygodnika moto-wizualnego podobnych widoków będzie z pewnością więcej. Aby bezmyślnie nie zachłystywać się modą na USA czy Europę Zachodnią należy dobrze poznać i docenić smaczki własnego podwórka.

26

by T.S.

www.facebook.com/roadflavor                                             www.instagram.com/roadflavor