#11 Chwila spokoju

01

Góry i motoryzacja to zawsze idealne połączenie, które można realizować na dwa sposoby.

02

Wspinając się czterema klejącymi oponami, w które wyposażone jest nasze zwarte i szybkie auto sportowe. Poprzez szczyty, doliny i przełęcze. Słuchając odgłosów basowego wydechu odbijającego się od ścian drzew. Czerpać masę radości z szukania idealnego toru jazdy.

03

Ale można też zasiąść w wygodnym, podgrzewanym fotelu. Przy akompaniamencie majestatycznej Adele w fantastycznie wygłuszonym wnętrzu, płynąć przez długie odcinki drogi podziwiając ułożenie terenu i (jeśli tylko są widoczne) tatrzańskie szczyty.

04

I raczej standardowo wybierałbym tą pierwszą opcję…

05

To nie tym razem.

06

07

Jeśli można wykorzystać braku sezonowego szału turystów i melancholijną pogodę to należy zrobić wyjątek. Na chwilę odejść od codziennego pędu, setek koni mechanicznych z sekwencyjną zmianą biegów i głośnym wydechem. Zasiąść za kierownicą nie 300-konnego Focusa RS, a właśnie dużego i wygodnego Forda Mondeo. Salon Euro-Car z Krakowa doskonale wiedział, o czym mowa udostępniając w tym celu dokładnie takie auto z topowym wyposażeniem w wersji Titanium.

08

Idealne do majestatycznego i komfortowego podziwiania widoków, które oferują okolice Zakopanego i Niedzicy.

09

10

11

Widoków typowych dla tej części Europy. Bardzo często niedocenianych przez naszych rodaków, a tak blisko dostępnych do podziwiania.

12

13

14

15

Tajemnicze lasy i ogromne otwarte przestrzenie.

16

17

18

19

Zestawione ze sobą, pojawiające się kilometr za kilometrem. Obok siebie dają niesamowity efekt i niczym filmowa scenografia, stają się tłem do odnalezienia zagubionej ciszy, spokoju i refleksji.

20

21

I nawet niskie chmury zasłaniające szczyty oraz mleko za oknem pokoju hotelowego, ani trochę nie przeszkadzają. Dodatkowo podkreśla to klimat i nastrojowość górskiej aury.

22

Samo auto również świetnie wpasowuje się w charakter sytuacji.

23

Nawet pomijając charakterystykę jego małego silniczka 1.5 EcoBoost, który nie zachęca do mocniejszego przyciśnięcia pedału gazu, tym samym nie psując kontemplacyjności sytuacji.

24

25

Wygląd i styl kreski, którą Mondeo zostało zaprojektowane jest naprawdę świetny. W połączeniu z mglistym nastrojem daje bardzo fotogeniczny efekt.

26

27

Mimo, że to jedynie klasa średnia za nieco ponad 100 tyś PLN, tu detale robią dużą robotę. LEDowo- ksenonowe światła i cudne przednie kierunkowskazy, które mrugając tworzą smugę rozchodzącą się od środka do brzegów kloszy lamp.

28

Szczerze mówiąc, nigdy nie spodziewałbym się, że spodoba mi się stylistyka zwykłego Forda Mondeo.

29

I jedyne, co kompletnie nie pasuje do całej reszty poetyckiego, górskiego otoczenia, to jakże polskie Zakopane, które bardzo ciężko choruje na reklamowy brak gustu.

30

31

32

Pstrokatość, sklepy ze wszystkim, migocące reklamy klubów GOGO i wieńcząca to wszystko pseudo „galeria handlowa Krupówki” mieszcząca się pod wiaduktem.

33

Doceniam przedsiębiorczość i samozaparcie górali, lecz do mnie to nie trafia. Niestety.

34

Szkoda, bo Zakopane to naprawdę ładne, pięknie położone miasteczko.

35

Wypada wpaść tu, aby do domu przywieźć oscypki i piwo, a krajobrazami i atmosferą napawać się wszędzie dookoła.

36

37

38

39

Bo naprawdę warto!

40

by T.S.

www.facebook.com/roadflavor                                             www.instagram.com/roadflavor