#1 Na start

Pomysł stworzenia tego portalu pojawił się już dawno. Po znudzeniu się wieloma blogami, portalami i stronami internetowymi, które o uroku motoryzacji traktują w sposób błahy i bez wyrazu. Jazda, zdjęcia telefonem, przyznawanie gwiazdeczek. Zabawa w ocenianie i porównywanie. I to nie tylko w przypadku Fiata i VW. Ale o zgrozo, także Ferrari vs Porsche… Punktacja ze względu na jakość plastików we wnętrzu… Idealna pożywka dla dwóch gimnazjalistów, którzy po przeczytaniu „opiniotwórczych artykułów” teraz na śmierć i życie kłócą się, na co lepiej wydać kasę, której i tak nigdy w życiu na oczy nie widzieli. Pomijając już samogwałt pojęciem „premium”, „ekskluziw”i „prestiż”. Sory, teraz wszystko musi być PREMIUM. Nie kupujemy 50-metrowego mieszkania. Kupujemy 50-metrowy „apartament”.

Ja chciałbym pokazać Wam ten urok motoryzacyjnego świata, tak po prostu… Wizualnie. Bez przesadnej pompatyczności i napinki. Pobudzić wyobraźnię w sposób elegancki i stylowy. Żeby każdy, niezależnie od wieku, mógł co niedziele tu zajrzeć, obejrzeć serię zdjęć, stwierdzić: „ładne”. Zamarzyć i na chwilę beztrosko odpłynąć. Poczuć ten klimat… Bez żerowania na chamskim spottingu ze stołecznych ulic i strzelania fleszami w przejeżdżające, cudze samochody bez zgody ich właścicieli. Bo świat motoryzacji nie ogranicza się do samych czterech kółek i silnika. To emocje, ludzie, miejsca. Obrazujmy to ubierając w „lifestyle”… moto-lifestyle.

Ale ok, stop…
Niech wstęp nie zmienia się w romantyczny monolog.

Na start, na pierwszą niedzielę i na pierwszy artykuł. Wspólnie z salonem aut całkiem ciekawych: AutoFit z Gdyni, na zimową przejażdżkę wyciągnęliśmy dwa kabriolety i jednego tylnonapędowego, czterystu pięćdziesięcio siedmio konnego sedana. To podobno sezonówki… Ale jeżdżone na grudniowych, oblodzonych ulicach ofiarowują naszym organom, wbrew pozorom, dużo więcej niż turlanie się latem, po słonecznych alejkach Sopotu.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

by T.S.

www.facebook.com/roadflavor                                             www.instagram.com/roadflavor